Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Bezpieczny młody kierowca w projekcie
26-04-2016

Bezpieczny młody kierowca w projekcie

Data wydarzenia: 26-04-2016

W wyniku ogłoszonego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego konkursu na realizację projektów „Fundusz Małych Grantów 2015", Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim pozyskał środki w wysokości 5.000 zł na promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkoła realizuje projekt „Bezpieczny młody kierowca” podnoszący bezpieczeństwo ruchu drogowego skierowany do dzieci jako uczestników ruchu drogowego.

19 kwietnia 2016 r. uczniowie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z ZSP w Drawsku Pomorskim wraz z opiekunem Mirosławem Melnyczokiem odwiedzili przedszkolaków w Drawsku Pomorskim. Celem spotkania było propagowanie wśród najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze i podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z zapinaniem pasów bezpieczeństwa i prawidłowym przewożeniem pociech w fotelikach samochodowych.
W przedszkolu, młodzież wraz z opiekunem przeprowadziła zajęcia na temat „Zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym”. Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem symulatora zderzeń dostosowanego specjalnie dla małych dzieci, którego konstruktorem jest Mirosław Melnyczok. Korzystając z symulatora można się przekonać, jakie siły reagują na ciało podczas zderzenia, gdy pasy bezpieczeństwa są zapięte, a fotelik samochodowy jest prawidłowo umocowany. Wykonano również pokaz z nieprawidłowym przewożeniem dzieci tj. bez specjalnego fotelika oraz z prawidłowym zapięciem.
Kolejnym punktem spotkania było uświadomienie dzieciom sposobu zachowania się na przejściu dla pieszych oraz stosowania elementów odblaskowych. Dzieci miały możliwość jazdy pojazdem zdalnie sterowanym, tak aby stworzyć rzeczywisty obraz sytuacji drogowej. Wykonanie próby zderzenia na tym urządzeniu to niezwykle pouczające doświadczenie. 
Przedszkolaki otrzymały również różne elementy odblaskowe z przesłaniem „Jestem widoczny jestem bezpieczny”,  kolorowanki oraz maskotkę z elementami odblaskowymi, która jest patronem projektu. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona