Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

(Eko)edukacja z widokiem na przyszłość
26-04-2016

(Eko)edukacja z widokiem na przyszłość

Data wydarzenia: 26-04-2016

Uczniowie klas Przysposabiających do Pracy z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, w ramach projektu „Edukacja z widokiem na przyszłość”, odwiedzili Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.

Celem wycieczki było zaobserwowanie procesu segregacji śmieci i ich dalszej drogi w procesie przetwarzania. Istotnym zadaniem było również zapoznanie młodych ludzi z racjonalną gospodarką odpadami oraz jej wpływem na otaczające nas środowisko.
Ekolekcje wnoszą wiele do edukacji, pokazują bowiem to, że każdy z nas jest w stanie kształtować miejsca, w których przebywa. Segregacja śmieci powinna być dobrym nawykiem, każdy człowiek powinien dbać o to, by nie szkodzić przyrodzie. Wychowankowie bobrowskiej Placówki uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez pracowników RZGO w Słajsinie, następnie mieli za zadanie posegregować ilustracje przedstawiające dane rodzaje odpadów do odpowiednio oznakowanych papierowych koszy. Mogli w ten sposób wykorzystać  i utrwalić zdobytą wiedzę. Uczniowie ZPE-T w Bobrowie poprzez takiego typu spotkania kształtują dobre praktyki. Miłą niespodzianką dla nich były drobne upominki podarowane przez pracowników Zakładu Gospodarowania Odpadami oraz oznakowane stelaże na śmieci przekazane na użytek szkolny. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: Anna Chylińska –Jakubowicz i Tomasz Sideł.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona