Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Gimnazjalisto – witamy Cię!
26-04-2016

Gimnazjalisto – witamy Cię!

Data wydarzenia: 26-04-2016

W piątek 22 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim szeroko otworzył drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowania trwały od kilku tygodni, aby w perfekcyjny, wszechstronny i atrakcyjny sposób pokazać się przed stojącymi wobec trudnych wyborów dalszej edukacji gimnazjalistami. A zwiedzających były dziesiątki, z m. in. Drawska Pomorskiego, Złocieńca, czy Ostrowic.

W nowym roku szkoła proponuje następujące kierunki kształcenia: Liceum Ogólnokształcące klasy o profilu humanistyczno-artystycznym, przyrodniczo-medycznym oraz matematyczno –informatycznym, klasy Technikum kształcącego w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji reklamy oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, a także klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  Przyszli absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do  egzaminu maturalnego oraz zawodowego.
Zwiedzanie szkoły, prezentacja realizowanych projektów, kawiarenka słodkości, czy zajęcia z nauczycielami przedmiotów - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały odwiedzających szkołę. W oprowadzaniu po placówce towarzyszyli im obecni uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w szkole, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań, jakie są drużyny sportowe, jak działa np. Szkolny Klub Górski czy Mała Manufaktura.
Zwiedzający mogli uczestniczyć również w pokazach doświadczeń z fizyki i chemii, obejrzeć eksponaty pod mikroskopem w sali biologii, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wulkanach czy też złudzeniach optycznych, rozwiązać zagadki i łamigłówki logiczne. Goście zostali zapoznani także z możliwościami praktycznego kształcenia w zawodach.
W sali gimnastycznej odbył się pokaz kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Zwiedzający mieli możliwość sprawdzenia działania urządzeń z pracowni mechatroniki, rozmowy z nauczycielami o specyfice zawodów oraz doświadczenia na symulatorze siły uderzenia w pasach bezpieczeństwa. Odwiedzających bardzo zainteresowały szkolne zdalnie sterowane samochody z napędem hybrydowym. Spotkanie było również okazją do propagowania bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dalszy pokaz kierunków kształcenia odbył się w pracowniach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pom. W pracowni gastronomicznej uczniowie gimnazjum mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w wypiekaniu ciasteczek z ziarnami oraz mini pizzerek. Uczniowie technikum żywienia wspierali młodszych kolegów, jednocześnie udzielając informacji o zawodzie. Gimnazjaliści w pracowniach hotelowych wraz uczniami technikum hotelarskiego przygotowywali pokoje dla gości VIP. Po krótkich wskazówkach świetnie radzili sobie z finezyjnym składaniem ręczników i przygotowaniem ekskluzywnych wstawek. Mieli również okazję obserwować realizację  usługi room service. Uczniowie technikum organizacji reklamy przygotowali dla zwiedzających konkursy związane z logo firmy, sloganem reklamowym i projektowaniem kampanii reklamowej. Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z kreatywnymi zadaniami. Dla wszystkich odwiedzających czekały słodkie niespodzianki.
- Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim to szkoła przyjazna i nowoczesna – „Szkoła dla Ciebie” – podsumowuje wizytę Dyrektor Lidia Borzymowska. - Zapraszamy od  września do naszej szkolnej rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę. 
Strona internetowa szkoły: http://www.zsp-drawsko.strefa.pl/
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona