Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Niecodzienne lekcje angielskiego w kaliskim liceum
06-05-2016

Niecodzienne lekcje angielskiego w kaliskim liceum

Data wydarzenia: 06-05-2016

W dniach od 21 do 28 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia języka angielskiego dla uczniów gimnazjów.

Zajęcia zorganizowała i poprowadziła Joanna Boniecka, a także uczniowie klasy dwujęzycznej, 1a. Każdego dnia szkołę odwiedzało inne gimnazjum. Łącznie było ich siedem: Drawsko Pomorskie, Ińsko, Świerczyna, Wierzchowo, Kalisz Pomorski, Choszczno, Recz. Swoją obecnością szkołę zaszczycili również żołnierze z Kanady, dwoje wolontariuszy z Hiszpanii i Portugalii współpracujących z kaliskim Ośrodkiem Kultury oraz studentki z Turcji, które aktualnie biorą udział w wymianie Erasmus i przebywają w PWSZ w Wałczu.
Na zajęciach zostały poruszone tematy polskiej etykiety, stereotypów związanych z różnymi krajami oraz metod i celów nauki języka angielskiego. Zagraniczni goście przedstawili gimnazjalistom i uczniom kaliskiego Liceum interesujące prezentacje dotyczące ich państw - oczywiście w języku angielskim. Nie zabrakło również pogłębiania umiejętności czytania, słuchania i komunikowania się w tym języku. Warsztaty językowe były wspaniałą okazją, nie tylko dla gimnazjalistów, ale również uczniów kaliskiego Liceum, by zawrzeć nowe znajomości i sprawdzić swój poziom komunikacji w języku angielskim.
- Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom z za przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach - mówi J. Boniecka. - Naszym zagranicznym gościom chcielibyśmy podziękować za spędzenie z nami i naszymi młodszymi koleżankami i kolegami, tych sześciu dni oraz za możliwość poznania wielu ciekawych informacji i ciekawostek o Kanadzie, Hiszpanii, Portugalii i Turcji.
Były to dla uczestników warsztatów językowych nie tylko niecodzienne zajęcia z języka angielskiego i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, ale także pouczająca lekcja wielokulturowości i tolerancji.
Gimnazjaliści, mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami we wrześniu w murach kaliskiego Liceum!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona