Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dorosłość czas zacząć...
06-05-2016

Dorosłość czas zacząć...

Data wydarzenia: 06-05-2016

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku pożegnał absolwentów.

W piątek 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich oraz czwartych Technikum.
            Organizacją uroczystości zajął się Samorząd Uczniowski Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum. Przygotował niezwykłą oprawę muzyczną oraz scenografię. Nie zabrakło więc chwil wzruszenia, radości i nostalgii, bowiem bez wątpienia był to moment podniosły nie tylko dla tegorocznych maturzystów, przed którymi szereg egzaminów dojrzałości, ale także dla samych nauczycieli – niejednemu z nich łza zakręciła się w oku.
Podczas uroczystości obecni byli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Radny Rady Powiatu Cyryl Turczyk, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Wacław Mierzejewski, Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Mirosław Piłatowski, Wicedyrektor PCKZiU Andrzej Połoński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Izabela Krężołek,.
            Podczas gali wystąpił Jan Subocz z arią operową oraz absolwentka LO Patrycja Chrzanowska.
            Ten dzień to nie tylko triumf uczniów – wielu z nich otrzymało nagrody za wybitne osiągnięcia i wzorowe zachowanie, zaś absolwentką roku została Paulina Urkiel z Liceum Ogólnokształcącego – ale także grona pedagogicznego. Dla nich ten dzień był świętem dialogu, wiedzy oraz umiejętności, epilogiem z kilku lat owocnej działalności oraz dowodem na to, że między uczniem i nauczycielem naprawdę zawiązuje się nić głębokiego porozumienia, sympatii, a nawet przyjaźni, że pedagog to nie strażnik, ale autorytet.
            - Pragniemy podziękować wszystkim za wysiłek włożony w przygotowanie tego dnia, dziękujemy także przybyłym gościom. T o zaszczyt z Państwem współpracować – podsumowuje Dyrektor czaplineckiego ZSP Robert Patrzyński. - Natomiast maturzystom i absolwentom życzymy połamania piór i długopisów na egzaminach maturalnych. Nie bójcie się stawiać sobie wysokich celów, śmiało idźcie przez życie, bądźcie szczęśliwi i zadowoleni z dokonywanych wyborów, a przede wszystkim pamiętajcie, że zawsze jesteśmy z Wami i jesteśmy z Was dumni.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona