Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

O tym… jak przedszkolak chciał zostać strażakiem…
09-05-2016

O tym… jak przedszkolak chciał zostać strażakiem…

Data wydarzenia: 09-05-2016

Najmłodsi wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odwiedzili 6 maja strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Wizyta ta zbiegła się ze świętem patrona wszystkich strażaków – to właśnie
św. Florian otacza swoją opieką osoby walczące z żywiołem ognia. Dla przedszkolaków była to niesamowita wycieczka, ponieważ miały okazję zobaczyć z bliska remizę strażacką, jej wyposażenie, stroje strażaków, a co najważniejsze - wozy strażackie. Panowie przywitali serdecznie małych odkrywców, ukazali tajemnice swojego zawodu. Maluchy zobaczyły jak wygląda przygotowanie do akcji ratunkowej, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się osoby ratujące nasze życie i dobytek. Każdy miał okazję lać wodę z węża strażackiego, przymierzyć hełm i wsiąść do wozu razem ze strażakami.
Była to niezwykle pouczająca wizyta. Dzieci zostały zapoznane z zasadami pracy służb ratowniczych i dowiedziały się, że każdy zawód wymaga wielu poświęceń. W ramach wdzięczności strażacy z PSP w Drawsku Pomorskim otrzymali list i kwiaty przygotowane przez przedszkolaków z bobrowskiej placówki.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona