Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Trzecia runda należała do nich
12-05-2016

Trzecia runda należała do nich

Data wydarzenia: 12-05-2016

Sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. W dniu 6 maja 2016 roku zostały ogłoszone wyniki III rundy Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna”, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”.

W konkursie bierze udział drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego.

Zespół składający się z uczennicy klasy 2b Alicji Bulkiewicz orazuczniów klasy 2d Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki zajął w III rundzie SLH 1 miejsce. Jest to drugie zwycięstwo etapowe tej drużyny w tegorocznej edycji konkursu. Na półmetku rywalizacji, po ogłoszeniu wyników trzech z sześciu zadań, drużyna z kaliskiego Liceum prowadzi w ligowych zmaganiach.

- Trzecie zadanie polegało na zaprojektowaniu logo Polski oraz hasła, które mogłoby być wykorzystywane w promocji naszego kraju. Nagrodzoną pracę przedstawiamy na ilustracji – tłumaczy Dyrektor M. Rydzewski.

Link do strony z wynikami:

http://www.mowiawieki.pl/index.php?page=podmenu&id=5&con_id=9

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona