Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zostań Honorowym Dawcą
12-05-2016

Zostań Honorowym Dawcą

Data wydarzenia: 12-05-2016

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim włącza się w akcję edukacyjną z tej okazji. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło „Krew łączy nas wszystkich”.

Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne każdego roku ratują życie milionom ludzi. W wielu krajach zapotrzebowanie na krew jest większe niż dostępne zasoby. Celem WHO jest doprowadzenie do pozyskania przez wszystkie państwa potrzebnych zasobów krwi od honorowych dawców do 2020 roku.
Dodatkowym hasłem przyświecającym akcji jest „Dziel się życiem, oddaj krew”, które ma zwrócić uwagę na to, jaką funkcję pełni system dobrowolnego oddawania krwi, a także zachęcić ludzi do wzajemnej troski o siebie.
Podczas kampanii będą miały miejsce wydarzenia upamiętniające krwiodawstwo, a także konferencje naukowe. Podjęte zostaną również działania pomagające w promowaniu tegorocznego przesłania Światowego Dnia Krwiodawcy.
Gospodarzem Światowego Dnia Krwiodawcy w 2016 roku jest Holandia i holenderska krajowa służba krwiodawstwa Sanquin. Oficjalne obchody odbędą się w Amsterdamie, 14 czerwca 2016 roku.
W Drawsku Pomorskim Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie i Placówka Terenowa w Drawsku Pomorskim zapraszają wszystkich chętnych do oddawania krwi
w siedzibie Przychodni Lekarskiej w Drawsku Pomorskim, ul. Chrobrego 4, II p.
 
Światowy Dzień Krwiodawcy

 

 

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona