Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Lato z Żaglami 2016
13-05-2016

Lato z Żaglami 2016

Data wydarzenia: 13-05-2016

W prestiżowym miesięczniku „Żagle” ukazał się (w nr 5/2016) artykuł „Wakacyjny skarb żeglarza″. Tekst stanowi kolejną edycję spisu przystani. Znalazły się w nim, jak zwykle, przystanie z terenu Powiatu Drawskiego. Dwie z nich otrzymały najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę.

W zestawieniu krótko opisano przystanie OSW Czaplinek (ul. Nadbrzeże Drawskie), Drawtur (Czaplinek, ul. Pięciu Pomostów), PUT Omega (Czaplinek, ul. Pięciu Pomostów), OW Kusy Dwór (Czaplinek, ul. Pięciu Pomostów), WAJK (Piaseczno), Przystań Siemczyno (Siemczyno), U Jermaka (Gudowo), Przystań u Bruna (Lubieszewo), Ośrodek Taurus (Linowo), Wyspa Ostrów – OSiR Złocieniec (Cieszyno) i OW Ekoland (Cieszyno). Pięć gwiazdek otrzymał czaplinecki Drawtur, mieszczący się przy ulicy Pięciu Pomostów oraz OW Kusy Dwór, również nad jeziorem Drawsko. Gratulujemy!
 „Żagle” to ilustrowany miesięcznik o ugruntowanej pozycji, którego tradycje sięgają 1959 roku. Porusza tematy związane z żeglarstwem (regaty żeglarskie, jachting, nawigacja, szkutnictwo) i kulturą żeglarską. W każdym numerze znaleźć można profesjonalne testy nowych konstrukcji jachtów oraz specjalistyczne poradniki będące kompendium wiedzy technicznej z zakresu żeglarstwa, czy najnowsze doniesienia z imprez żeglarskich organizowanych w kraju i na świecie. Wyczyny i osiągnięcia opisywane są przez najlepszych polskich żeglarzy i fachowców. Czasopismo angażuje się także w realizację licznych projektów dla dzieci i młodzieży, których celem jest edukacja przyszłych pokoleń żeglarzy.
Warto wspomnieć, że jednym z autorów współpracujących z magazynem jest mieszkaniec Powiatu Drawskiego, Wiesław Krzywicki.
Teksty tego Autora można przeczytać tutaj: http://www.zagle.com.pl/autor/autor/Wies%C5%82aw%20Krzywicki,3331/

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona