Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowa rywalizacja
13-05-2016

Zdrowa rywalizacja

Data wydarzenia: 13-05-2016

Odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Środa, 11 maja, upłynęła wielu uczniom województwa zachodniopomorskiego niezwykle aktywnie. Tego dnia miał miejsce VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Gospodarzem spotkania był Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.
Do piłkarskich rozgrywek przystąpili uczniowie szkół podstawowych ze Złocieńca, Drawska Pomorskiego i Wierzchowa oraz uczniowie z SOSW w Szczecinku i Koszalinie, a także gospodarze: uczniowie ZPE-T w Bobrowie. Mecze piłki nożnej odbywały się na trzech boiskach gminy Złocieniec, tzw. „Orlikach”.
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak, przywitał wszystkie drużyny oraz przybyłych gości, którzy udzielili wsparcia organizacyjnego. Wśród nich byli: Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu Beata Miszewska-Kozłowska i Wicedyrektor Robert Żołynia oraz Dyrektor Gimnazjum im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu Małgorzata Głodek.
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie poprosił Wicestarostę o uroczyste otwarcie rozgrywek międzyszkolnych. Uczniowie usłyszeli wiele pięknych słów o uczciwej grze. Jacek Kozłowski podkreślił, że spotkanie jest dowodem na to, iż niepełnosprawność czy inność są zauważane, ale żadne z nich nie powinno być dyskryminowane – wspólna zabawa jest najważniejsza. Komentatorem i prowadzącym spotkanie był Tomasz Kucharski. Właściwą część spotkania poprzedziły trzy taneczne występy: przedszkolaków i uczniów z ZPE-T w Bobrowie oraz zespół cheerleaderek ze Złocieńca.
Po części artystycznej poszczególne drużyny wraz z opiekunami i sędziami udały się na wyznaczone boiska. Gra opierała się na zasadzie „każdy z każdym”. Celem turnieju była integracja uczniów z różnych środowisk oraz pokazanie, że sport jest dobrą metodą na wspólne spędzenie czasu. Piłkarze mogli doświadczyć, czym jest gra fair play i jakie konsekwencje niesie nieprzestrzeganie zasad uczciwej gry. Tam gdzie pojawiają się emocje piłkarskie musi pojawić się zdrowe zaangażowanie i odpowiedzialność za swoje czyny.
Emocje sięgały zenitu, kibice wzorowo spełniali swoje obowiązki. Zawodnicy mimo zmęczenia dawali z siebie wszystko. Utracone siły mogli uzupełnić posiłkiem – pyszną grochówką. Piękna pogoda i wspaniałe nastroje uczestników i widzów były pożądanym dopełnieniem tego dnia. Po zakończeniu wszystkich zmagań i wyłonieniu liderów grupy młodszej i starszej, przyszedł czas na nagrody i puchary. Turniej piłkarski swoją obecnością zaszczyciła Anna Mieczkowska, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, której problem niepełnosprawności nie jest obcy ze względu na wieloletnią pracę w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Puchary oraz nagrody rzeczowe, które przywiozła pani Anna, zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak podziękował uczestnikom za wspaniałą grę oraz umiejętność rywalizacji. Podziękował za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia Stowarzyszeniu Rekreacyjno-Sportowemu „Anders” działającemu przy ZSP w Złocieńcu, dyrektorom okolicznych szkół i przedstawicielom Starostwa Powiatowego  w Drawsku Pomorskim.
 
Wyniki rozgrywek przedstawiały się następująco:
 
Grupa I:
1. miejsce SOSW Szczecinek
2. miejsce ZPE-T Bobrowo 2
3. miejsce ZPE-T Bobrowo 1
4. miejsce SOSW Koszalin
           
Grupa II
1. miejsce SP Drawsko Pomorskie 1
2. miejsce SP Złocieniec 1
3. miejsce SP Złocieniec 2
 
Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział. Sędziowie docenili również  zawodników indywidualnie: w grupie młodszej najlepszym piłkarzem został Igor Stefaniak-Śmietanka, bramkarzem – Oskar Kazimierowicz. Natomiast w grupie starszej najlepszym piłkarzem została Dominika Spajzer, a bramkarzem Patryk Dytrych.
            Szczególne podziękowania należą się nauczycielom ZPE-T w Bobrowie za organizację spotkania: Annie Chylińskiej-Jakuwowicz – koordynatorowi oraz Dorocie Szatrowskiej, Renacie Klapendzie i Tomaszowi Sidłowi.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona