Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Słoneczny ogród
16-05-2016

Słoneczny ogród

Data wydarzenia: 16-05-2016

Kolejna, XII już edycja Drawskich Targów „Mój Ogród” odbyła się 7 maja br. w Parku Chopina. Imprezą towarzyszącą był IV Piknik Ekologiczny

Targi tradycyjnie przyciągnęły rzesze mieszkańców Drawska i okolic, którzy wraz z nadejściem wiosny zaczynają ogrodowe prace, ozdabiają swoje balkony, tarasy
i przydomowe podwórka. Nowością była oferta wystawców z branży energii odnawialnej.  Miejmy nadzieję, że jest to początek kreowania nowej propozycji targowej. Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę elektroodpadów, w zamian za które mieszkańcy mogli otrzymać młode sadzonki kwiatów i ekogadżety. Osoby które dostarczyły elektrośmieci i wypełniły kupon wzięły udział w losowaniu dodatkowych nagród, których sponsorem była gmina Drawsko Pomorskie i Związek Celowy Gmin R-XXI.
W tegorocznych targach wzięło udział 36 wystawców, którzy przyjechali z terenów całego województwa zachodniopomorskiego, a także z województw ościennych. Wystawcy proponowali również produkty małej architektury ogrodowej, ceramikę, miody oraz wyroby rękodzielnicze. Na zwiedzających czekała „Zagroda agroturystyczna” prezentująca działania ZODR w Barzkowicach. Stoisko szkolne prezentowało ofertę edukacyjną i działania projektowe, m.in. Małą manufakturę i Młody bezpieczny kierowca.
Zwieńczeniem targów było rozstrzygnięcie konkursów, w których biorą udział  wystawcy.
Za najciekawszą aranżację stoiska wystawowego uznano HAND MADE by BEAuTY Beata Głogowska z Drawska Pomorskiego. Wyróżnienie przyznano dla firmy Piotr Wilkaniec –wyrób świec –Świdwin.
Natomiast za najciekawszy produkt targów uznanoSzkółkę drzew i krzewów ozdobnych TAXUS Sp.z o.o. z Łobza. Wyróżnienie otrzymała firma Rzemiosło Artystyczne Delfina Garbacz-Adametz.
Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia za kreatywny i edukacyjny charakter stoisk. Otrzymało je Nadleśnictwo Drawsko i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Poźrzadlanki” z Poźrzadła Wielkiego.
Już po raz 12 wylosowano nagrodę– wycieczkę dla dwóch osób katamaranem „Jantar” na duńską wyspę Bornholm. Fundatorem nagrody jest Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. W tym roku los uśmiechnął się do Rafała Brody ze szkółki ogrodowej w Szczecinku.
Organizatorzy Targów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Powiat Drawski, Gmina Drawsko Pomorskie, Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim.
Dużej pomocy udziela organizatorom również Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim. Wszystkim sponsorom, sojusznikom imprezy, nauczycielom i uczniom składamy serdeczne podziękowania – mówią zgodnie Dyrektor ZSP w Drawsku Pom. Lidia Borzymowska I Dyrektor targów Romuald Kurzątkowski.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona