Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Aktywni i samodzielni” - dla Agnieszki
16-05-2016

„Aktywni i samodzielni” - dla Agnieszki

Data wydarzenia: 16-05-2016

Akcje charytatywne organizowane przez dzieci, młodzież, pedagogów z czaplineckich szkół i mieszkańców Gminy Czaplinek, już na stałe wpisały się w harmonogram działań lokalnych wolontariuszy. Jest to inicjatywa jednocząca wielu ludzi dobrej woli. Niezmiernie cieszy fakt, że krąg zaangażowanych w organizację osób, z roku na rok się poszerza.

W tym roku Stowarzyszenie Aktywna Szkoła działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, Społeczna Rada Młodzieży oraz ludzie dobrej woli z Czaplinka i okolic 7 maja br. zorganizowali Festyn Integracyjny pod nazwą „Aktywni i samodzielni” dla Agnieszki Hajdukiewicz i Dawida Trockiego. Agnieszka i Dawid są uczniami LO im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku. Obojgu potrzebne jest wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą stać się bardziej samodzielnymi i niezależnymi – Agnieszka chce zrobić kurs prawa jazdy, który przy jej niepełnosprawności wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, Dawid potrzebuje funduszy na remont mieszkania, by je dostosować do swoich możliwości fizycznych. Dzięki temu wydarzeniu organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z tego wydarzenia: http://zsczaplinek.szkolnastrona.pl/a,176,festyn-integracyjny-aktywni-i-samodzielni
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona