Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z Integracją
23-05-2016

Spotkanie z Integracją

Data wydarzenia: 23-05-2016

Wczoraj, tj. 17 maja br., Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Janina Jung oraz Radny Rady Powiatu Drawskiego Cyryl Turczyk wzięli udział w „II Słonecznych Spotkaniach Integracyjnych”.

Impreza ta została zorganizowana przez Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Warto podkreślić, że głównym założeniem oraz zadaniem obchodów tego dnia jest przybliżenie społeczeństwu powiatu drawskiego problemów z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Dzięki organizacji tego przedsięwzięcia zwiększamy świadomość na temat korzyści płynących  z integracji osób niepełnosprawnych oraz podnosimy wrażliwość ludzi zdrowych.
Imprezę rozpoczął przemarsz z Rynku do Złocienieckiego Ośrodka Kultury, gdzie po części oficjalnej i przemówieniach gości nastąpiła prezentacja filmu z życia placówki i program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów z ZPE-T w Bobrowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu oraz wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Przy tej okazji Starosta złożył wszystkim osobom niepełnosprawnym życzenia wytrwałości w przezwyciężaniu życiowych trudności oraz podziękował organizatorom i przekazał słowa uznania za życzliwość, otwarte serca i zrozumienie.
Dyrektor ZPET w Bobrowie Krystian Ignacak zapowiedział kolejne edycje Słonecznych Spotkań Integracyjnych. Czekamy z niecierpliwością!

 

Pełna relacja z tego wydarzenia dostępna jest pod linkiem:

https://soswbobrowo.edupage.org/news/#144

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona