Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

UCZENNICE LO ANDERSA SPISAŁY SIĘ NA MEDAL
20-05-2016

UCZENNICE LO ANDERSA SPISAŁY SIĘ NA MEDAL

Data wydarzenia: 20-05-2016

Reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Andersa w Złocieńcu wzięli udział w zawodach wojewódzkich w strzelectwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów pod nazwą „ O srebrne muszkiety”, które odbyły się w Szczecinku.

Zawody organizowane przez bractwo kurkowe ze Szczecinka pod patronatem kuratorium oświaty w Szczecinie , odbyły się na strzelnicy przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Szczecinku.
Strzelanie odbywało się z karabinków sportowych 5,6 mm na dystansie 50m w pozycji leżąc bez podpórek. Zawody te to oficjalne mistrzostwa województwa szkół ponadgimnazjalnych w strzelectwie sportowym.
Nasi zawodnicy biorący udział w imprezie to: drużyna dziewcząt: Wiktoria Banasiak, Wiktoria Senkowska i Michalina Maik; drużyna chłopców: Patryk Marek, Daniel Pomian i Maciej Ingram.
Uczennice naszej szkoły spisały się na medal zdobywając III miejsce drużynowo , a Wiktoria Senkowska indywidualnie zajęła VI miejsce. 
Chłopcy też pokazali, że potrafią bardzo dobrze strzelać ale zabrakło odrobinkę do medalu i zajęli niestety IV miejsce. Jak mówią najgorsze dla sportowca . Ja chcę zaznaczyć że to najlepszy wynik sportowy w tych zawodach naszej szkoły jak do tej pory. Duże brawa dla wszystkich!
Dziękuję wszystkim startującym i tym co pomagali przygotować młodzież do zawodów, Panu Waneckiemu i Panu Lichwie, działającym w klubie złocienieckim CEL. Dziękuję za poświęcony czas i liczę na dalszą współpracę.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona