Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z WIZYTĄ NA JUWENALIACH W WAŁCZU
24-05-2016

Z WIZYTĄ NA JUWENALIACH W WAŁCZU

Data wydarzenia: 24-05-2016

W dniu 20 maja 2016r. na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami brali udział w juwenaliach organizowanych przez tą uczelnię na terenie kampusu przy ul. Wojska Polskiego.

Impreza została przygotowana z dużym rozmachem i sporo się na niej działo. W trakcie kilku godzin pobytu na terenie kampusu uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych, prezentacjach artystycznych i prezentacjach szkół. Reprezentacja kaliskiej ZSP wyróżniała się nie tylko mundurami uczniów z klasy policyjnej, ale też sukcesami w rywalizacji sportowej.
Drużyna piłki nożnej chłopców w składzie Adrian Mielec, Patryk Głasek, Maciej Kacperski, Krzysztof Czujko, Remigiusz Pęder, Piotr Skorulski, Mateusz Jaworski i Piotr Woźniak, zajęła pierwsze miejsce z zawodach. Trzecie miejsce w zawodach piłki siatkowej zajęła drużyna mieszana, w składzie: Daria Błądek, Klaudia Gabrysiak, Weronika Kowalczyk, Karol Cylwik, Filip Tłuścik i Jakub Czerniak.
Duże oklaski zebrali śpiewający uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” – Julia Zińczuk, Kamila Pomagalska i Adrian Kociuba.
Podczas pobytu grupa spotkała kilkoro studentów, a wcześniej uczniów kaliskiej szkoły. Jak mówili, uczelnia w Wałczu stanowi ciekawą alternatywę dla dużych, ale odleglejszych ośrodków akademickich.
Opiekunami grupy byli Katarzyna Drab, Sebastian Stateczny oraz Krzysztof Wójciak.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona