Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dla dobra wychowanka – rehabilitacja w ZPE-T w Bobrowie
24-05-2016

Dla dobra wychowanka – rehabilitacja w ZPE-T w Bobrowie

Data wydarzenia: 24-05-2016

W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie prowadzone są zajęcia mające na celu usprawnienie fizyczne uczniów potrzebujących dodatkowego wsparcia rehabilitanta.

Rehabilitacja ruchowa ma na celu przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia wychowanka. W trakcie współpracy z podopiecznym wykorzystuje się różne metody terapeutyczne diagnozując i dopasowując możliwe terapie do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim w maju 2016 r.  bobrowska Placówka wzbogaciła się o specjalistyczny sprzęt, który będzie wspomagał rozwój uczniów z niepełnosprawnościami ruchowymi. Holistyczne podejście do rozwoju młodego człowieka owocuje właściwymi zmianami. Rehabilitacja ruchowa potrzebna jest w usprawnianiu uczniów oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych oraz dzieci i młodzieży z poszczególnych etapów edukacyjnych. Rehabilitacja oferowana przez Placówkę niekiedy jest jedyną szansą na wzmocnienie ruchowe dzieci i młodzieży. Specjalistyczny sprzęt pozwoli w odpowiedni sposób oddziaływać na organizm podopiecznych Placówki. Bogata oferta edukacyjna i rehabilitacyjna wspiera, stymuluje i rozwija każde dziecko na miarę jego możliwości i umiejętności.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona