Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

PRZEDSZKOLAKI   W   PORADNI
25-05-2016

PRZEDSZKOLAKI W PORADNI

Data wydarzenia: 25-05-2016

Dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim przy ul. B. Chrobrego zostały zaproszone przez dyrektora i pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim do wzięcia udziału w zajęciach z preorientacji zawodowej połączonych z czytaniem bajek i zabawą.

Wszyscy wiemy, jak znaczący wpływ ma literatura i głośne czytanie na wszechstronny rozwój dziecka. To też było inspiracją do zorganizowania w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim akcji czytania bajek dzieciom w wieku przedszkolnym. Była to też okazja do lekcji z preorientacji zawodowej i zabaw. Dla dzieci słowo czytane ma ogromne znaczenie, wymaga zaangażowania, uczy koncentracji, wspomaga rozwój. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.                                                                                                                               
Na zajęciach zorganizowanych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dzieci z drawskiego przedszkola wysłuchały fragmentów utworów literackich. Wykazały się dużą znajomością tytułów i treści baśni.  Uczestniczyły w licznych konkursach , rozwiązywały zagadki. Łączyły pacynkowe postacie ze znanymi im utworami literackimi, wspólnie szukały morału płynącego z bajek. Mali słuchacze zainteresowani byli czytanymi bajkami, ale także mieli okazję zwiedzić Poradnię, zapoznać się z pracą w zwiedzanej Placówce. Była to także ciekawa lekcja z preorientacji zawodowej.  Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały pracę
w sekretariacie, zwracając uwagę na czynności  wykonywane przez pracowników oraz sprzęt biurowy.  Miały okazję samodzielnej obsługi podstawowych urządzeń biurowych: ksera, niszczarki. Poznały pracę psychologa, pedagoga i logopedy .Była to także okazja do zabaw             w basenie z piłeczkami, budowania zamku z dużych klocków i licznych gier ogólnorozwojowych.                                                                                                                             
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci malowanek, które same miały możliwość kserowania.
Były to zajęcia, które dają dzieciom szansę na rozwój osobisty i społeczny, otwierają okno na świat i przybliżają znajomość zawodów.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona