Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wszystkie drogi prowadzą do… Drawska
25-05-2016

Wszystkie drogi prowadzą do… Drawska

Data wydarzenia: 25-05-2016

Z samego rana, we wtorek 24 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego a beneficjentami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z województwa Zachodniopomorskiego. Samorząd wojewódzki reprezentował Wicemarszałek Jarosław Rzepa. W podpisaniu ze strony Powiatu Drawskiego uczestniczyli Starosta Stanisław Kuczyński wraz z Wicestarostą Jackiem Kozłowskim. Będzie droga Czarne Wielkie – Kuszewo.

04 maja 2016 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę nr 711/16 w sprawie zatwierdzenia listy operacji w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Obecnie przyszedł czas na podpisanie umów z samorządami z terenu województwa. Powiat Drawski zyskał środki na przebudowę drogi powiatowej nr 1095Z Czarne Wielkie – Kuszewo. Całkowity koszt operacji (w zł z VAT) to 1 813 987,81 zł, natomiast wnioskowana kwota pomocy to 1 154 240 zł. Celem operacji jest poprawa warunków życia oraz dostępności do usług publicznych i miejsc pracy w ośrodkach lokalnych dla mieszkańców miejscowości Czarne Wielkie poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1095Z o długości 2,6 km na odcinku od miejscowości Czarne Wielkie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 171 wraz z poszerzeniem. Ponadto celem operacji jest zapewnienie bezpośredniego dostępu do obiektów użyteczności publicznej - przystanków autobusowych znajdujących się przy drodze powiatowej umożliwiającej dojazd do szkół i miejsc pracy.
 
Poniżej prezentujemy szczegółową listę beneficjentów podpisujących umowy w drawskim Starostwie:
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona