Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

TARGI SMAKÓW POWIATU DRAWSKIEGO
30-05-2016

TARGI SMAKÓW POWIATU DRAWSKIEGO

Data wydarzenia: 30-05-2016

W sobotę 28 maja w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim odbyły się pierwsze Targi Smaków Powiatu Drawskiego. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim i gminą Drawsko Pomorskie. Uroczystego otwarcia Targów dokonał Jacek Kozłowski – Wicestarosta Drawski.

Targi Smaków to wydarzenie, które jest ukłonem w stronę naszych rodzimych smaków, wytwarzanych w sposób tradycyjny, lokalny a także i certyfikowany. Wystawcy nie zawiedli -  przyjechali z ogromną ilością smakołyków. Podczas Targów swoją ofertę zaprezentowały gminy: Czaplinek – promująca miody, Drawsko Pomorskie – potrawy z dziczyzny, Kalisz Pomorski – kaliski ogórek i Złocieniec – dania z ryb. Zwiedzający, którzy licznie przybyli na targi, mogli więc spróbować wielu różnych przysmaków.
 
Podczas targów odbył się konkurs dla wystawców na najlepszy „Smak Targów 2016”. Jury w składzie: Stanisław Kuczyński - Starosta Drawski, Marek Tobiszewski – Z-ca Burmistrza Drawska Pomorskiego, Diana Volokhova – gwiazda programu Master Chef oraz Piotr Wójcik – profesjonalny kucharz, oceniło 9 potraw prezentowanych przez wystawców:
„Gulasz z dzika z kaszą”
„Czaplinek na dziko zalany miodem”
„Ryba z klimatem”
„Filet okonia w zalewie miodowo-octowej, w zalewie miodowo-pomidorowej”
„Pierogi z leśnymi grzybami”
„Bigos myśliwski”
„Talerz smaków”
„Ozorki z sarny w sosie chrzanowym”
„Pierogi pstrągusie”
Jury przyznało zwycięstwo potrawie „Czaplinek na dziko zalany miodem” z gminy Czaplinek. Wyróżniono także danie „Gulasz z dzika z kaszą” z gminy Drawsko Pomorskie.
 
W trakcie uroczystości odbyło się plenerowe gotowanie gulaszu drawskiego, który przyrządziła  Diana Volokhova wraz z Piotrem Wójcikiem. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci – na scenie drawskiego parku zaprezentowano sztukę teatralną ,,Pinokio”, najmłodsi mogli także wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Sobotnia impreza zakończyła się występem zespołu disco polo – Focus.
 
Dziękujemy wszystkim wystawcom, osobom zaangażowanym w realizację całego wydarzenia i odwiedzającym!
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona