Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Piąty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum
02-06-2016

Piąty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum

Data wydarzenia: 02-06-2016

„Piknik Młodych Pasjonatów” na stałe wpisał się w harmonogram pracy Liceum w Kaliszu Pomorskim. We wtorek 31 maja 2016 r. szkołę odwiedziło 260 uczniów, 20 nauczycieli i 15 rodziców z 16 gimnazjów oraz grupa żołnierzy kanadyjskich i amerykańskich ćwiczących obecnie na poligonie drawskim.

Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Dobrzan, Chociwla, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Wałcza, Krzęcina, Recza, Drawna i Złocieńca. Młodzież aktywnie brała udział w warsztatach, zajęciach sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach. Największą popularnością cieszyły się zajęcia teatralne z grupą „Klepsydra”, dziennikarskie z redakcją szkolnej gazetki „Kontrast”, języka angielskiego, pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych, policyjno-militarnych oraz musztry. Każdy z uczestników małego festiwalu nauki mógł znaleźć coś dla siebie. Wachlarz propozycji zawierał sprawności językowe, matematyczne, historyczne, biologiczne, informatyczne, fotograficzne, teatralne, dziennikarskie, taneczne, trening kulturystyczny i KICK-BOXING. Kandydaci do klasy dwujęzycznej rozwiązywali testy sprawdzające kompetencje języka angielskiego w formie pisemnej oraz ustnej konwersacji. Goście mogli również obejrzeć wystawę prac plastycznych ze szkolnego koła rysunku oraz fotograficzną - koła „Pozytyw”. Ucztą duchową była muzyka szkolnego zespołu „Destraktor” oraz kanadyjskich żołnierzy, która rozbrzmiewała w zielonym sercu szkoły, czyli w „Inteligentnym Ogrodzie”. Spragnionych i głodnych uczestników spotkania ugościła szkolna stołówka, serwując napoje i wyśmienitą pizzę. Podsumowaniem „Pikniku Młodych Pasjonatów” była defilada uczniów klas mundurowych wraz z orkiestrą.
- Młodzież gimnazjalna wyjeżdżała zadowolona. Wyrazy uznania pod adresem szkoły i nauczycieli-pasjonatów padały z ust opiekunów gimnazjalistów, którzy już teraz deklarowali swój przyjazd w przyszłym roku szkolnym – opowiada Maciej Rydzewski. - Mamy nadzieję, że zainteresowanie gimnazjalistów i zaangażowanie nauczycieli pod kierunkiem koordynatora „Pikniku Młodych Pasjonatów”, zastępcy dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Katarzyny Witek przełoży się na sukces rekrutacyjny i w murach szkoły we wrześniu rozpocznie naukę liczna grupa uczestników tych zajęć.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona