Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

X Powiatowe Spotkania Pedagogiczne
06-06-2016

X Powiatowe Spotkania Pedagogiczne

Data wydarzenia: 06-06-2016

W dniach 1-3 czerwca 2016 r. w Starym Drawsku (gm. Czaplinek) odbyły się Dziesiąte Jubileuszowe Powiatowe Spotkania Pedagogiczne zorganizowane przez Powiat Drawski. W tym roku Powiat Drawski reprezentowany był przez Starostę Stanisława Kuczyńskiego oraz Wicestarostę Jacka Kozłowskiego.

W spotkaniach udział wzięli, oprócz dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Drawski, dyrektorzy koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego. Po raz pierwszy na wybranych wykładach podczas Spotkań pojawiła się grupa dyrektorów szkół z Białegostoku. Z Koszalina przyjechał także Zenon Decyk – Wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli, ze Świdnicy Stanisław Szelewa – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, zaś Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku reprezentowała Lucja Orzechowska – p.o. dyrektora.
Celem Powiatowych Spotkań Pedagogicznych jest stworzenie warunków sprzyjających prowadzeniu debaty na temat dróg rozwoju oświaty. Omawiane są aktualne problemy i zagadnienia dotyczące kształcenia ogólnego i zawodowego, podejmowane przez samorządy inicjatywy oświatowe zasługujące na miano „dobrych praktyk” oraz wprowadzone i planowane do wprowadzenia zmiany w przepisach prawa oświatowego. Tematy poruszane podczas tegorocznych Spotkań Pedagogicznych to m.in. zmiany w prawie pracy w 2016r. dla nauczycieli, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w szkole,odpowiedzialność dyrektora szkoły z tytułu dyscypliny finansów publicznych, aktualna scena narkotykowa, planowane zmiany w szkolnictwie zawodowym i trudne sytuacje z rodzicami.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona