Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wilki morskie nad jeziorem
06-06-2016

Wilki morskie nad jeziorem

Data wydarzenia: 06-06-2016

JEZIORO TAJEMNIC. W ostatni poniedziałek 30 maja 2016r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz ze współpracownikami spotkał się z przedstawicielami Akademii Morskiej w Szczecinie.

O możliwościach współpracy w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic” Starosta rozmawiał z prof. Andrzejem Statecznym oraz Grzegorzem Zaniewiczem.

Jak się okazało, spotkanie może być zwiastunem długotrwałej współpracy, w tym również z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku. Strony spotkania wyraziły chęć wspólnych działań. Już w wakacje grupa studentów Akademii Morskiej - Instytutu Geoinformatyki przyjechać ma nad jezioro Drawsko, by rozpocząć prace badawcze. Prawdopodobnie wskazana zostanie im przez Starostwo jedna z zatok jeziora, w celu przeprowadzenia szczegółowego obrazowania dna.

Profesor A. Stateczny z aprobatą odniósł również się do możliwości sprowadzenia na drugie najgłębsze jezioro w Polsce łodzi „Hydrograf XXI”, przystosowanej do prowadzenia zaawansowanych prac naukowo - badawczych.  O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona