Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rodzinne spotkanie w Dniu Dziecka
07-06-2016

Rodzinne spotkanie w Dniu Dziecka

Data wydarzenia: 07-06-2016

1 czerwca Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zorganizował festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, we wspaniałej atmosferze uczcili to wspaniałe święto. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak serdecznie przywitał przybyłych rodziców, dzieciom życzył samych radosnych chwil i niesamowitej zabawy w dniu ich święta. Nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o to, by atrakcji było co niemiara. Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami przygotowały taneczny występ, który oczarował rodziców. Starsi uczniowie również wykonali swój układ. Zabawy ruchowe były nieodłącznym elementem tego dnia. Zumba pod kierunkiem Katarzyny Maciąg integrowała wszystkich i wywołała wiele emocji.
Gościnnie przybyli także uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Czaplinka i Kalisza Pomorskiego. Urozmaicili czas dzieciom i młodzieży zabawami. Wspólne gry sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Chłopcom najbardziej przypadły do gustu prezentacje sprzętu przygotowane przez jednostkę wojskową i straż pożarną. Bezpieczny paintball cieszył się również popularnością, to dzięki uprzejmości Tomasza Jasyka na twarzach uczniów ZPE-T w Bobrowie gościł uśmiech. Muzyczną oprawę zapewnił nieoceniony zespół Grucha Band, który charytatywnie uświetnia zabawy organizowane przez Placówkę.
Rodzice mogli zaobserwować zajęcia terapeutyczne, w których uczestniczą ich dzieci – dogoterapię i sensoplastykę. Pani Magda tym razem przywiozła trzech czworonożnych przyjaciół, aby każde dziecko miało szansę na kontakt z psim terapeutą. Panie Karolina Gościńska i Anna Magac zadbały o to, by młodzież zapoznała się z różnego typu masami wykonanymi z produktów spożywczych. Niespodzianką były również kolorowe balony. Do wspólnej zabawy zachęcały panie Emilia Komorowska i Marta Chmielewska-Kursa. Trzeba przyznać, że w roli konferansjerek sprawdzają się znakomicie. Dziecięce twarze zostały również barwnie pomalowane, to dzięki inwencji twórczej nauczycielek, Małgorzaty Wilk i Renaty Zwierzyńskiej, niektórzy uczniowie byli trudni do rozpoznania. Słodki poczęstunek oraz pyszna grochówka uzupełniały utracone zapasy energii. Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców upominki w postaci kwiatów z bibuły. Ten dzień był świętem rodziny, ponieważ to ona jest najważniejszym elementem społeczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Beata Kuprowska i Anna Chylińska-Jakubowicz.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona