Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia terenowe dla klasy II LO w Czaplinku
07-06-2016

Zajęcia terenowe dla klasy II LO w Czaplinku

Data wydarzenia: 07-06-2016

23 maja 2016 roku uczennice klasy drugiej czaplineckiego liceum realizujące rozszerzony materiał z biologii wzięły udział w zajęciach dydaktyczno-terenowych zorganizowanych w centrum leśnego kompleksu edukacyjno-turystycznego "Hubertówka - Zofiówka".

Jak mówi Dyrektor Robert Patrzyński, główne cele, które przyjęli podczas planowania zajęć edukacyjnych dla uczestników to przede wszystkim rozwijanie umiejętności posługiwania się kluczem do oznaczania krajowych gatunków roślin, pogłębienie wiedzy z zakresu badań chemiczno-biologicznych wody oraz uwrażliwienie uczniów na potrzeby ochrony przyrody.
     Na pierwszym stanowisku głównym zadaniem uczestniczek było zbadanie właściwości chemiczno-biologicznych wody. Mając do dyspozycji zestawy do badania uczennice wraz z Magdaleną Bielonko udały się nad jezioro Dołgie Wielkie, w celu pobrania prób. Wyniki badań wykazały, że jest ono bardzo czyste.
     Kolejne zadanie polegało na rozpoznaniu jak największej ilości roślin, głównie okrytozalążkowych. Mając do dyspozycji Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej, autorstwa Lucjana Rutkowskiego, dziewczyny wyruszyły w las. Dychotomiczny Klucz obejmował około 3000 gatunków ułożonych systematycznie i zgodnie z nomenklaturą Flora Europaea, ale niestety nie zawierał żadnych fotografii. Dla początkujących użytkowniczek, praca z Kluczem okazała się to dość dużym wyzwaniem.
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona