Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Adele w czaplineckim liceum
09-06-2016

Adele w czaplineckim liceum

Data wydarzenia: 09-06-2016

Adele, Franz Schubert, Tokio Hotel, Adele, The Beatles, Cyndi Lauper, Eric Clapton, Nena i inni artyści zainspirowali młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną powiatu drawskiego, świdwińskiego i wałeckiego do brawurowych wykonań angielskich i niemieckich piosenek, a nawet pieśni. VII edycję konkursu piosenki „Singing Competition” zorganizowały nauczycielki języków obcych Alicja Giwojno i Małgorzata Hałuszczyk.

Dnia 31 maja 2016 roku od godziny 10:00 w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku licznie zgromadzeni goście, uczniowie z LO oraz okolicznych gimnazjów, a także zespołów szkół ponadgimnazjalnych mogli podziwiać mniej lub bardziej zdenerwowanych i zdeterminowanych młodych wykonawców konkursu piosenki niemiecko- i angielskojęzycznej.
W konkursie swoich przedstawicieli wystawiły następujące szkoły: Gimnazjum Nr 1 ze Złocieńca, Gimnazjum z Czaplinka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Połczyna Zdroju, Zespół Szkół Nr 4 z Wałcza, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Złocieńca oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Czaplinka.
- Celem tego wydarzenia jest nie tylko motywowanie uczniów do pogłębiania swoich talentów muzycznych i językowych oraz podniesienia kompetencji językowych, lecz również pobudzanie aktywności twórczej, kulturalnej i kreatywności, a także integracja środowiska młodzieży powiatów drawskiego, świdwińskiego i wałeckiego oraz wzbogacanie wiedzy dotyczącej różnych rodzajów muzyki – wyjaśnia Dyrektor ZSP w Czaplinku Robert Patrzyński.
Do pracy w komisji konkursowej organizatorki zaprosiły znakomite osobowości z dziedziny muzyki i lingwistyki. Występy młodych wykonawców oceniali: Marek Harańczyk – choreograf i znawca muzyki, Marek Majczyna – muzyk z zespołu szantowego „Majtki Bosmana” i nauczyciel gry na instrumentach, Magdalena Urlich – chórzystka i wokalistka folkowa, Małgorzata Grudziecka – chórzystka, nauczycielka oraz Agata Hałuszczyk – nauczycielka języka angielskiego.
Młodzież występująca oraz publiczność, w trakcie przerwy na obrady jury, wzięli udział w krótkim quizie dotyczącym muzyki popularnej. Zabawa rozciągnęła się również na tańce, królowała modna wśród młodych ludzi belgijka.
Nagrody wręczono po mowie przewodniczącego oraz członkini komisji konkursowej, którzy wygłosili kilka cennych uwag pod adresem artystów. W przyszłości ich występy będą jeszcze bardziej profesjonalne dzięki staraniom pana Marka i pani Magdy.
I miejsce zajęła Katarzyna Szwedzka z Zespołu Szkół Nr 4 w Wałczu za energiczne wykonanie „Something Got a Hold Me” Christiny Aguilery. Katarzyna ujęła publiczność, a przede wszystkim jury, dużą swobodą i niesamowitą energią.
Jury postanowiło również nagrodzić pierwszym miejscem Julię Wasiniewską z Gimnazjum w Złocieńcu za obezwładniające delikatnością wyczucie melodii w piosence Cyndi Lauper „Time After Time”, do której Julia akompaniowała sobie na gitarze klasycznej.                                                                                                        
II miejsce przypadło w udziale uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju za interpretację romantycznej pieśni Franza Schuberta „Erlkönig” – Natan Murlik udowodnił, że posiada doskonałe umiejętności wokalne i teatralne, a także choreograficzne.
III miejsce przyznano Dominiki Łuczyszyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku za piosenkę duetu Nena i Kim Wilde „Irgednwie, irgendwo, irgendwann”, którą Dominika wykonała w języku niemieckim i angielskim. Po raz pierwszy mieliśmy okazję wysłuchać wykonania w obu tych językach jednocześnie.
Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Karoliny Rutkowskiej z Gimnazjum w Czaplinku za zaprezentowanie utworu „One Way or Another” One Direction oraz dla Marty Skrzypek z Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu, która wystąpiła z piosenką „Durch den Monsun” Tokio Hotel.
Nagrodzeni zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz cennymi nagrodami. W konkursie nie było jednak pokonanych, każdy z uczestników otrzymał bowiem dyplom uczestnictwa oraz upominki, a nauczyciele, którzy przygotowali wykonawców do występu na czaplineckiej scenie, uhonorowani zostali dyplomami z podziękowaniami.
Znacznej pomocy przy organizacji tegorocznej edycji konkursu udzieliło nauczycielkom Stowarzyszenie „Aktywna Szkoła” działające przy ZSP w Czaplinku, przygotowując projekt w ramach zadania publicznego powiatu drawskiego „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Projekt został sfinansowany przez Zarząd Powiatu Drawskiego oraz sponsorów - lokalne firmy: Agrofreeze S.A, Agricon Sp. z o.o., PHU Iras.
Organizatorki konkursu są bardzo wdzięczne wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia konkursu. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie za rok!

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona