Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konkursy rozstrzygnięte!
09-06-2016

Konkursy rozstrzygnięte!

Data wydarzenia: 09-06-2016

JEZIORO TAJEMNIC. Znamy już laureatów konkursów: plastycznego, na grę planszową oraz na trasę turystyczną.

Laptopa za przygotowanie gry planszowej inspirowanej Akcją „Jezioro Tajemnic” przyznano Adeli Zarębie z Czaplinka. W nadesłanym projekcie widać bardzo dużo włożonego wysiłku i wiedzy na temat kolejnych wydarzeń i odkryć dokonanych w ramach Akcji oraz historii samego jeziora Drawsko wraz z okolicami. Gra ma wysokie walory edukacyjne. Starostwo Powiatowe chętnie nawiąże współpracę z producentami skłonnymi wprowadzić ją na rynek jako świetną rozrywkę i oryginalną pamiątkę z regionu.
Rower w konkursie plastycznym „Tajemnice naszych jezior” wygrał natomiast Wiktor Żochowski, również z Czaplinka. Po obejrzeniu prac jury postanowiło przyznać także 6 wyróżnień: Wiktorii Kamińskiej z Drawska Pomorskiego, Wojciechowi Ziębie, Oliwierowi Biegajło, Natalii Lewandowskiej i Aleksandrowi Małysowi z Czaplinka oraz Annie Preca z Kalisza Pomorskiego.
W odpowiedzi na ten konkurs wpłynęło 51 prac plastycznych, z czego 38 prac podlegało ocenie jury. Niestety, 13 prac nie było ocenianych z uwagi na braki formalne jak np. brak wypełnionych i podpisanych kart uczestnika.
Natomiast w związku z konkursem na trasę turystyczną inspirowaną motywami „Jeziora Tajemnic” wpłynęła tylko jedna oferta konkursowa. Złożył ją Bartłomiej Hołownia ze Złocieńca.
- Praca ta zostanie wyróżniona gadżetami związanymi z akcją – informuje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Ponieważ jest ona rozwojowa, uważam że powinniśmy powrócić do tego konkursu w przyszłym roku. Ciągle przybywa nowych informacji i z tego powodu trasy mogą być jeszcze ciekawsze. Liczę też, że skłoni to do uczestnictwa dużo większe grono osób.
Organizatorem wszystkich konkursów było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Były one elementami działań podejmowanych w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. O terminie uroczystego wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
                Przypominamy także o nowym konkursie związanym z Akcją: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz ze sponsorem firmą ECN- Systemy Nurkowe ogłasza konkurs na najciekawszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Nagrodą jest profesjonalny skafander! Czas na nadsyłanie prac: do 30 listopada!Jednym z celów konkursu jest zebranie informacji koniecznych do przygotowania mapy wraków w jeziorze Drawsko. Szczegóły na stronie internetowej projektu http://jeziorotajemnic.pl/ - w zakładce konkursy. Zapraszamy!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona