Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
13-06-2016

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Data wydarzenia: 13-06-2016

W piątek 10.06.2016 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wzięła udział w ogólnopolskiej akcji – „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, promującej czytelnictwo wśród młodych ludzi. Głównym jej organizatorem był miesięcznik „Biblioteka w szkole”, zaś jednym ze współorganizatorów – biblioteki szkolne.

- My też daliśmy się ponieść fali masowego czytania i uczniowie oraz nauczyciele zebrali się, żeby wspólnie czytać swoje ulubione książki – opowiada Ewa Zyzda, jedna z organizatorek akcji.
W cieniu pod drzewkiem, w słonku na kocyku, na ławeczkach lub trawce czytano indywidualnie i zbiorowo. Nawet ci oporni, w zacisznej, rozczytanej atmosferze dali się uwieść książce. Ze wszystkich uczniowskich ust można było usłyszeć fragmenty ulubionych książek, które przynieśli w tym dniu do szkoły.
- Kto nie zdecydował się na wybraną przez siebie pozycję mógł skorzystać ze wsparcia biblioteki, aby czynnie uczestniczyć w akcji- dodaje druga organizatorka, bibliotekarz szkolny Joanna Jedynak.
Większość klas wykonała interesujące plakaty, promujące czytelnictwo i zachęcające do czytania książek. Finałem spotkania był utworzony przez uczniów i nauczycieli łańcuch „MŁODYCH CZYTAJĄCYCH”, których zamiast dłoni połączyły książki.
- Według badań, 63% Polaków nie czyta książek. Tą akcją chcemy pokazać, że młodzi ludzie sięgają po książki i robią to bardzo chętnie. My promujemy czytanie i stwarzamy swoistą modę na czytanie - powiedziała dyrektor ZSP w Drawsku Pomorskim Lidia Borzymowska.

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona