Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych
13-06-2016

Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych

Data wydarzenia: 13-06-2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim serdecznie zaprasza na szkolenie pn.: „Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych - konkursy planowane na rok 2016”, które odbędzie się 28 czerwca br. o godz. 09:00, w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim przy Pl. Elizy Orzeszkowej 3.

Celem szkolenia jest przedstawienie informacji o możliwościach pozyskania środków unijnych przez organizacje pozarządowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz Krajowych Programów Operacyjnych 2014-2020 na projekty z zakresu:

-        pomocy osobom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym;

-        edukacji dzieci i dorosłych;

-        rozwoju ekonomii społecznej;

-        podnoszenia kompetencji cyfrowych społeczeństwa;

-        ochrony środowiska i edukacji ekologicznej;

-        inwestycji w infrastrukturę społeczną.

Dodatkowo omówione zostanie podejście LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w ramach którego organizacje pozarządowe będą mogły pozyskać środki na realizacje swoich projektów, m.in. w formie małych grantów.

Podczas szkolenia przedstawiony zostanie również blok tematyczny dotyczący efektywnego przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (RPO WZP) oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

Szkolenie prowadzone będzie przez Specjalistów ds. Funduszy Europejskich Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia materiały edukacyjne. Planowane zakończenie - godz. 15:00.

Uprzejmie prosimy o telefoniczne (tel. 94 372 92 50 lub tel./fax. 94 372 92 47) lub elektroniczne (e-mail: lpi@powiat.szczecinek.pl) potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 24.06.2016 r. do godz. 15:00.

Do pobrania:

Informujemy, iż niniejsze szkolenie jest kolejnym z cyklu spotkań i szkoleń organizowanych przez LPI Szczecinek dla mieszkańców powiatu drawskiego, szczecineckiego, świdwińskiego oraz wałeckiego. Wszystkie informacje o aktualnie prowadzonych spotkaniach informacyjnych, konferencjach czy szkoleniach można uzyskać śledząc następujące strony internetowe: www.funduszeeuropejskie.gov.pl lub www.rpo.wzp.pl w zakładce: Weź udział w konferencjach i szkoleniach.

Organizator szkolenia:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku