Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Certyfikaty dla cierpliwych
13-06-2016

Certyfikaty dla cierpliwych

Data wydarzenia: 13-06-2016

W dniach od 7 do 9 czerwca 2016r. uczniowie klas dwujęzycznych 1a i 1b oraz uczniowie z grup zaawansowanych z pozostałych klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, a także 4 osoby spoza szkoły zdawały egzamin na certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego na poziomie PET (B1), FCE (B2) oraz CAE (C1).

Egzaminy PET i FCE odbyły się w kaliskim Liceum, zaś na test CAE czwórka uczniów musiała się udać do Szczecina. Wszystkie zostały przeprowadzone przez egzaminatorów z centrum egzaminacyjnego fundacji Brirish Council w Szczecinie. W sumie zdawało 76 uczniów, co zapewniło ZSP w Kaliszu Pomorskim uzyskanie złotego statusu w programie partnerskim British Council - Addvantage.
W dniu 8 czerwca 2016 roku odbyła się również kolejna sesja egzaminów na certyfikaty z języka niemieckiego Zertifikat Deutsch na poziomach B1, B2 i C1. Egzamin składał się z modułów: rozumienie tekstu słuchanego, czytanego, tworzenie wypowiedzi pisemnych oraz części ustnej. Łącznie do certyfikatów z języka niemieckiego przystąpiło 16 uczniów.
Egzamin przeprowadzony został przez Instytut Goethego oddział w Szczecinie, a przebieg egzaminu nadzorowała Dyrektor Instytutu, Izabela Zalewska –Baran.
Zdający z niecierpliwością oczekują wyników, które poznają już podczas wakacji. Trzymajmy za nich kciuki!

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona