Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

II edycja Festiwalu Nauk Ścisłych
20-06-2016

II edycja Festiwalu Nauk Ścisłych

Data wydarzenia: 20-06-2016

10 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyła się II edycja Festiwalu Nauk Ścisłych. Przypomnijmy, że główną ideą festiwalu jest promowanie nauki, która jest doskonałą zabawą, przygodą i pasją.

Cele przyświecające organizatorom to promowanie nauk matematyczno- przyrodniczych wśród uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i motywowanie do dalszego rozwoju.
Dla uczestników tego ciekawego wydarzenia przygotowano m.in. pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych, turniej gry w warcaby klasyczne, zawody w układaniu kostki Rubika 3x3x3 na czas, bieg na dystansie 12Ď€"> , prezentację ciekawostek biologicznych, konkurs na najciekawszą pracę plastyczną i prezentację multimedialną.
Festiwal cieszył się ogromnym powodzeniem, a uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Mogli także liczyć na nagrody, które wręczyła im Dyrektor ZSP Lidia Borzymowska.
Serdecznie dziękujemy Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr H. Sucharskiego w Drawsku Pomorskim Joannie Szewczyk i Dyrektor Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim Małgorzacie Zawile oraz nauczycielom Marioli Grzybowskiej- nauczycielce matematyki w szkole podstawowej i Marioli Jędrzejewskiej- nauczycielce matematyki w gimnazjum - za współpracę i przygotowanie uczniów do uczestnictwa w festiwalu. Dziękujemy również nauczycielom wychowania fizycznego Jarosławowi Łaszczewskiemu i Piotrowi Feduchowi za przygotowanie i przeprowadzenie biegu na dystansie 12 Ď€"> .
Nad całością i przebiegiem imprezy czuwały Mariola Puchalska i Lidia Bernad- Raby, organizatorki festiwalu.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona