Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pieszo przez rzekę
21-06-2016

Pieszo przez rzekę

Data wydarzenia: 21-06-2016

W dniu 19 czerwca 2016 odbyła się szósta edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja - po raz pierwszy w historii imprezy zamknięto listę uczestników przed końcem zapisów. Jak co roku, uczestnicy spotkali się na moście „Murzynka" na rzece Drawie. Stamtąd, po rozdaniu kart oraz krótkiej odprawie, wyruszyli w trasę wiodącą początkowo przez las, a następnie w górę rzeki. Na zawodników czekały przeróżne wyzwania, zaczynając od szukania ukrytych kodów, poprzez przejście przez wiszący most linowy i zejście do kajaka do metalowej drabince, pokonanie pływającego mostu utworzonego z kajaków, aż po krótki marsz przeprawowy z obciążeniem. Najwięcej problemów, a przy okazji zabawy, dostarczyło przebycie kilku metrów silnego nurtu - panie z pomocą liny, a panowie z dodatkowym obciążeniem w postaci fantoma.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Małgorzata Aleksandrowicz - 16.200 pkt
2. Mariusz Ziemecki - 16.000 pkt
3. Marcin Hnatkowski - 15.700 pkt
Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano sprzęt i akcesoria turystyczno-survivalowe. Całą imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Dagmara Świeboda, Przemek Świeboda, Bartek Bolewicz, Norbert  Zbróg, Joanna Zbróg oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa.
 
Fotorelacja z tegorocznych zmagań:

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona