Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pieniądze pomogą ratować zabytki
23-06-2016

Pieniądze pomogą ratować zabytki

Data wydarzenia: 23-06-2016

W środę 22 czerwca 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków położonym na obszarze powiatu drawskiego.

Umowy podpisano pomiędzy Zarządem Powiatu Drawskiego, a Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim, reprezentowaną przez ks. Piotra Jesionowskiego i Rzymskokatolicką Parafią pw. Chrystusa Króla w Suliszewie, reprezentowaną przez ks. Dariusza Kwaśnego. Ze strony Powiatu Drawskiego w podpisywaniu umów uczestniczyli Starosta Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Janina Jung oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz.
Uchwałę w tej sprawie 17 czerwca br. podjęła Rada Powiatu Drawskiego.
Z budżetu Powiatu Drawskiego na 2016 rok przeznaczono 100.000,00 zł na realizację zadań obejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze powiatu drawskiego.
 
Poniżej prezentujemy wykaz zadań i podmiotów je realizujących oraz kwot przyznanych dotacji.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona