Stop przemocy! Stop uzależnieniom!
24-06-2016

Stop przemocy! Stop uzależnieniom!

Data wydarzenia: 24-06-2016

19 czerwca 2016 roku w Czaplinku odbyła się trzecia edycja happeningu rozegranego pod hasłem Stop przemocy! Stop uzależnieniom! zorganizowanego przez wychowanki i pracowników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.

Tradycyjnie wszystko rozpoczęło się na czaplineckim rynku. Dyrektor MOW w Czaplinku Małgorzata Janda przywitała wszystkich zgromadzonych i opowiedziała pokrótce o idei przedsięwzięcia, po czym otworzyła imprezę, zachęcając zgromadzonych do aktywnego w niej uczestnictwa. Nicoletta, przedstawicielka wychowanek MOW, odczytała apel do młodzieży i dorosłych dotyczący przemocy, zaznaczając, że jest to problem, nad którym należy się pochylić. „Nie zgadzam się! Nie pozwalam!” – tak brzmiał protest przeciwko przemocy i uzależnieniom, który wybrzmiewał z wygłoszonego apelu. Po otwarciu happeningu wszyscy zgromadzeni we wspólnym przemarszu udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej w Czaplinku, gdzie miała miejsce właściwa część imprezy.
Występ raperów z SOW Trzciniec oraz MOW Debrzno, grupy tanecznej z MOW Czaplinek, konkurs graffiti, tworzenie muralu, a obok toczący się turniej streetball w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej, to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów, dla uczestników happeningu. Wszystko to miało się przyczynić do osiągnięcia celu, którym było przekazanie treści profilaktycznych, w sposób trafiający do każdej grupy odbiorców. Całość dopełnił występ gości specjalnych – grupy RYMcerzy, którzy pragną młodym ludziom poprzez swój hip-hop przekazać wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia!
Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Czaplinku. Patronat nad happeningiem objął Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Adam Kośmider – Burmistrz Czaplinka.