Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z wizytą u Madame Tussaud
27-06-2016

Z wizytą u Madame Tussaud

Data wydarzenia: 27-06-2016

Dnia 13 czerwca 2016 r. 23 osobowa grupa uczniów z LO w Kaliszu Pomorskim pojechała na tygodniowe warsztaty językowe do Londynu.

Pierwszym punktem wycieczki było Królewskie Obserwatorium na Greenwich. Tam uczniowie zwiedzili m.in. wystawy dotyczące badań astronomicznych. Ważnym elementem było przekroczenie południka „0”.
Po zwiedzeniu obserwatorium młodzież udała się w rejs statkiem po Tamizie. Punktem docelowym był budynek Parlamentu. Następnie wizyta w National Gallery, gdzie można było podziwiać słynne „Słoneczniki” Van Gogh’a i wiele innych cennych dzieł najsłynniejszych artystów. Oprócz zwiedzania, organizatorzy przygotowali wykład dotyczący impresjonizmu, prowadzony przez pracownika Buckingham Palace.
Atrakcji było bardzo wiele. Jedną z najbardziej pamiętnych była wizyta u Madame Tussaud- muzeum figur woskowych, gdzie uczniowie mieli możliwość ujrzenia także wystawy z Gwiezdnych Wojen.
Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili jedno z najpopularniejszych miejsc - Big Bena, a także budynek Parlamentu. Mieli okazję obserwować uroczystą zmianę warty przed Pałacem Buckingham. Tam także odbyła się lekcja na temat historii parlamentaryzmu w Anglii. 
Wszyscy uczniowie i opiekunowie nocowali u brytyjskich rodzin, co było świetną okazją do bliższego poznania brytyjskiej kultury i zwyczajów. Wyjazd uczniów został w połowie sfinansowany przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” działające przy kaliskim Liceum.
Opiekunami grupy licealistów byli Adam Stąporek oraz Paweł Łuczko.Był to wyjazd w ramach warsztatów językowych organizowanych przez Biuro Podróży ATAS z Warszawy.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona