Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zarząd i Mistrzostwa
29-06-2016

Zarząd i Mistrzostwa

Data wydarzenia: 29-06-2016

W dniu dzisiejszym tj. 29 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego. Niebawem odbędą się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych na Poligonie Drawskim.

4-7 lipca 2016 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przeżyją przygodę wojskową na Poligonie Drawskim, na którym szkolą się wojska z Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i innych krajów NATO. Celem Ogólnopolskich Mistrzostw jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych i wzrost jakości edukacji obronnej. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001R. w Kaliszu Pomorskim, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk. Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim, zaś patronem Starosta Drawski, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk. Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim, Burmistrz Kalisza Pomorskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Ponadto, Zarząd na swoim osiemdziesiątym czwartym posiedzeniu rozpatrywał wnioski, w tym wniosek firmy Blue Ocean o przedłużenie terminu na wykonanie planu transportowego, wniosek Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim o dofinansowanie udziału własnego projektu „Razem osiągniemy więcej” oraz wniosek Dyrektora ZSP w Kalisz Pomorskim o dofinansowanie I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych na Poligonie Drawskim.
Omówiono także raport z konsultacji społecznych planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Powiatu Drawskiego i dyskutowano, które uwagi wniesione w toku konsultacji powinny zostać uwzględnione w planie. Zarząd podjął również uchwałę w sprawie zmian w  budżecie Powiatu Drawskiego na rok 2016.
Podczas posiedzenia nastąpiło także wręczenie nagród dla zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursach związanych z Akcją „Jezioro Tajemnic”. O szczegółach poinformujemy w najbliższy piątek, 1 lipca br.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona