Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Viva Battuta“ na festiwalu
13-07-2016

„Viva Battuta“ na festiwalu

Data wydarzenia: 13-07-2016

W dniach 01-03.07.2016r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Viva Battuta“ uczestniczyła w 15. Internationale Musikfest w Saeby (Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy, zaś MOD była jedyną reprezentantką Polski.

-          Był to już czwarty wyjazd naszego zespołu do Danii, na festiwal odbywający się co 3 lata – relacjonuje Ewa Wyrzykowska.
Tegorocznym muzycznym tematem przewodnim była ABBA. Dlatego podczas przemarszu ulicami Saeby członkowie zespołów prezentowali się w strojach tej znanej i lubianej grupy. Pełne fantazji stroje wzbudziły podziw mieszkańców miasta. Trzy dni pobytu upłynęły błyskawicznie, bo bardzo pracowicie. Liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dawały się odczuć wieczorami.

            - Dziękujemy wszystkim, którzy „stanęli na głowie”, aby  wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptakowi, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Paniom Idze Sadowskiej i Kamili Matysiak  oraz opiekunom: Paniom Żanecie Podlipniak, Dorocie Sztuk, Ewie Wyrzykowskiej , Panom Romanowi Szkudlarek i Tomaszowi Stawickiemu. Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panom Leszkowi i Arturowi za bezpieczną podróż – dodaje pani Ewa.
Teraz orkiestrę czekają dwa miesiące zasłużonego odpoczynku.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona