Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rowerem, pieszo i kajakiem
01-08-2016

Rowerem, pieszo i kajakiem

Data wydarzenia: 01-08-2016

W minioną sobotę odbył się ciekawy wielodyscyplinowy rajd turystyczny „II Triatlon z Bobrem”. Rajd był prowadzony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Drawsku Pomorskim i połączył w sobie trzy najpopularniejsze formy aktywnego spędzania czasu powiązane z elementami krajoznawstwa oraz historii naszego regionu.

Najpierw uczestnicy Triatlonu wyjechali w 22 km trasę rowerową zatrzymując się przy obecnie remontowanym, jednym z najciekawszych obiektów architektury ryglowej na naszym terenie, kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mielenku Drawskim. Następnie przez Karwice i Żołędowo dojechali na pole namiotowe „Kominek” nad jezioro Dębno Małe.
 
Kolejnym etapem było pokonanie na pieszo 9 km trasy. Była to głównie wędrówka leśnymi drogami nad most betonowy „Murzynka”, skąd uczestnicy spłynęli ok. 10 km jednym z najciekawszych odcinków rzeki Drawy nad jezioro Dębno Małe. Na zakończenie zorganizowano dla wszystkich ognisko i drobny poczęstunek, a także przeprowadzono konkurs wiedzy o regionie i wręczono nagrody.
 
Przeprowadzenie rajdu możliwe było dzięki dofinansowaniu zadania przez Zarząd Powiatu Drawskiego w ramach otwartych konkursów ofert.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona