Złocieniec świętował
04-08-2016

Złocieniec świętował

Data wydarzenia: 04-08-2016

„Święto Drawy” to odbywająca się w miniony weekend impreza w Złocieńcu. Był to szczególny czas dla mieszkańców miasta i gminy, dla osób goszczących na terenie powiatu drawskiego oraz dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem.

Był to czas dobrej zabawy, radości, spotkań i integracji lokalnego środowiska.  Podczas Święta zorganizowano wiele atrakcji: wystawy, występy muzyczne, konkursy m.in. turniej wiedzy o Złocieńcu. Imprezę uświetniły występy takich gwiazd jak Jelonek czy zespół Tabu.
Podczas obchodów „Święta Drawy” nastąpiło również rozstrzygnięcie regionalnego konkursu fotograficznego pod nazwą „Drawa i jej dopływy – uchwyć chwilę”. Jury konkursowe w osobach: Leszek Paradowski, Bartłomiej Lenart i Elżbieta Kordek oraz Wicestarosta Jacek Kozłowski wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu. Pierwsze miejsce zajął Jakub Przybyła za zdjęcie pt. „Magia Światła”, drugie Grzegorz Maciąg za zdjęcie pt. „ Lustra”, trzecie miejsce Radosław Dominowski za fotografię  pt. „ Bajecznie…”. Jury przyznało również wyróżnienie dla Elżbiety Hołubczat i Tomasza Bielaka. Wszystkim laureatom gratulujemy niepowtarzalnych  ujęć  rzeki.
Impreza została dofinansowana przez Zarząd Powiatu Drawskiego.