Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Remonty w placówkach oświatowych
05-08-2016

Remonty w placówkach oświatowych

Data wydarzenia: 05-08-2016

Trwa przebudowa części warsztatów szkolnych przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku oraz wymiana części instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Grunwaldzkiej.

W dniu 3 sierpnia 2016 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Naczelnikiem Wydziału Remontów i Inwestycji Mirosławem Szulistem dokonali oględzin inwestycji realizowanych przez Powiat Drawski.

Prace remontowe przy ulicy Wałeckiej w znacznym stopniu są już zaawansowane, bowiem od 1 września 2016 r.  rozpoczną się zajęcia przedszkolne. W rezultacie przebudowy powstanie przedszkole dla dzieci z dysfunkcjami a także filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zakres realizowanych robót obejmuje m.in. wymianę posadzek w pomieszczeniach, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji c.o. oraz wodno-kanalizacyjnej. Całkowity koszt inwestycji to około 300 tys. zł. Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo – Budowlany Zbigniew Kubaczyk z Połczyna Zdroju.
Natomiast w ZSP przy ulicy Grunwaldzkiej zostanie wymieniona oświetleniowa instalacja elektryczna na sali gimnastycznej co pozwoli na uzyskanie oszczędności w opłatach za energię elektryczną. Ponadto na ostatniej kondygnacji budynku szkolnego przeprowadzana jest modernizacja dwóch sal dydaktycznych i korytarza. Wartość prac szacowana jest na ok. 120 tys. zł.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona