Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Poligon pełen kurhanów
08-08-2016

Poligon pełen kurhanów

Data wydarzenia: 08-08-2016

Mało kto o tym wie: niemal od 30 lat na terenie Poligonu Drawskiego trwają prace badawcze nad odkrytymi tam artefaktami.

Z tej okazji w piątek 5 sierpnia 2016 roku w Karwicach odbyła się konferencja naukowa pt. „Poligon drawski przed wiekami – 28 lat współpracy wojska z archeologami”. W wydarzeniu udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.
Piątkowa konferencja zorganizowana została w celu uwieńczenia i podsumowania prawie trzydziestoletniej współpracy pomiędzy naukowcami, a wojskiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przy współpracy osób, które od wielu lat związane są z badaniami archeologicznymi na terenie Nowego Łowicza.
Konferencję rozpoczął Komendant CSWL Drawsko płk Marek Gmurski, który powitał przybyłych gości i wprowadził w tematykę spotkania. Następnie mjr Jarosław Chłopik przedstawił prezentację ukazującą historię poligonu drawskiego na przestrzeni 70 lat.
W głównej części konferencji odbyły się prelekcje wygłaszane przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, z Muzeum w Koszalinie i z Muzeum Narodowego w Szczecinie.
W konferencji uczestniczyli m.in. Dyrektor Instytutu Archeologii UW prof. dr hab. Wojciech Nowakowski, Prodziekan Wydziału Historycznego UW dr hab. Bartosz Kontny, Dziekan Wydziału Historycznego UW prof. dr hab. Małgorzata Karpińska, Prodziekan Wydziału Historycznego UW dr hab. Grażyna Jurkowlaniec, Prodziekan Wydziału Historycznego UW dr hab. Krzysztof Skwierczyński, Dyrektor Muzeum w Koszalinie mgr Jerzy Buziałkowski, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu drawskiego, przedstawiciele firm, instytucji i służb leśnych, dyrektorzy szkół oraz studenci biorący udział w pracach wykopaliskowych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona