Puchar na plaży
11-08-2016

Puchar na plaży

Data wydarzenia: 11-08-2016

W dniu 6 sierpnia 2016 roku odbył się VII Turniej Piłki Plażowej w Giżynie. Obecni podczas rywalizacji sportowej byli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

Turniej Piłki Plażowej w Giżynie rozgrywany jest cyklicznie od siedmiu lat w pierwszą sobotę sierpnia. Mecze odbywają się na dwóch boiskach sportowych. Po zakończeniu rozpoczyna się festyn dla uczestników i mieszkańców. Podczas organizowanej imprezy można skosztować dań przygotowanych przez mieszkańców Giżyna.
Tegoroczny festyn uświetniony był atrakcjami dla dzieci i dorosłych w postaci waty cukrowej, konkursów oraz pokazu zabytkowych aut z Automobilklubu ze Szczecina. Całą imprezę zakończyła zabawa taneczna.
Obecni podczas imprezy byli m.in.: Proboszcz Kalisza Pomorskiego Ks. Kazimierz Serafin, Prezes Automobilklubu Szczecińskiego Józef Liszczak, trener szkoły sportowej w Wałczu Grzegorz Witkowski, sołtysi sąsiadujących sołectw, mieszkańcy gminy oraz pozostali zaproszeni.

Laureaci tegorocznego turnieju zajęli następujące miejsca:

I miejsce:
  • Piotr Pacześny
  • Michał Sawka

II miejsce:
  • Mateusz Lewandowski
  • Dawid Szymaniak
  • Jerzy Orłowicz
  • Zbigniew Jasiński

Nagrody wręczał Starosta Drawski wraz z Etatowym Członkiem Zarządu.