Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Obchody Święta Wojska Polskiego
12-08-2016

Obchody Święta Wojska Polskiego

Data wydarzenia: 12-08-2016

W dniu dzisiejszym, tj. 12 sierpnia Starosta Drawski Stanisław Kuczyński uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele garnizonowym w Olesznie, odprawiona w intencji żołnierzy, pracowników cywilnych oraz wszystkich zgromadzonych. Część oficjalna odbyła się w Sali Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Podczas uroczystości Komendant CSWL płk Marek Gmurski podziękował żołnierzom za trud i poświęcenie, którego nie szczędzą w codziennej służbie, a także pracownikom wojska, bez których sprawne funkcjonowanie jednostki w Olesznie nie byłoby możliwe.
Obchody tak ważnego Święta dla Wojska Polskiego to również czas podsumowań i pochwał zarówno dla kadry, jak i pracowników wojska. Komendant uhonorował osobiście osoby, które zostały mianowane na wyższe stopnie wojskowe, otrzymały medale i wyróżnienia.
Starosta Drawski podziękował za odwagę, bohaterstwo oraz rzetelną i profesjonalną służbę oraz życzył wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym sukcesów, optymizmu oraz społecznego uznania.
Uwieńczeniem obchodów Święta Wojska Polskiego było zapalenie znicza pod tablicą pamiątkową patrona CSWL Drawsko, płk. Franciszka Sadowskiego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona