Wiatr i woda
17-08-2016

Wiatr i woda

Data wydarzenia: 17-08-2016

W miniony czwartek 11 sierpnia uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabiliacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim oraz Filii w Złocieńcu mieli możliwość poznać tajniki żeglarstwa.

- Podczas pobytu w Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku doświadczeni żeglarze Andrzej Bączkiewicz (jacht Bączek) oraz Andrzej Ślozowski (jacht Mariner 31) zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa osób przebywających na jachcie podczas rejsu, nazewnictwem żeglarskim,  przedstawili budowę jachtu oraz jakie należy mieć uprawnienia, aby poruszać się jachtem po wodach – relacjonuje Joanna Orzepowska, kierująca powiatowym „Domem”.
Po teorii nadszedł czas na praktykę. Uczestnicy mieli możliwość poczuć dotyk żywiołów -wody, lądu i powietrza! W manewrach żaglami (tj. przechył, zwrot przez rufę), ćwiczyli odchodzenia od i dochodzenia do kei, wybierali foka szot oraz szybko knagowali. Na zakończenie, czując jeszcze wiatr we włosach, mogli zagrzać się przy ognisku piekąc kiełbaski i słuchając żeglarskich szant.
Uczestnicy dziękują żeglarzom za możliwość zdobycia nowego fantastycznego doświadczenia, OSW w Czaplinku za gościnę oraz Danielowi Rychlikowi za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.