Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Letnia Akademia Przygód w Poradni
17-08-2016

Letnia Akademia Przygód w Poradni

Data wydarzenia: 17-08-2016

Od 08.08.2016 r. do 12.08.2016 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbywały się kolejne już zajęcia grupowe dla dzieci pod nazwą ,,Letnia Akademia Przygód”.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Był to czas łączący wspaniałą zabawę z poznaniem ciekawych technik plastycznych, rozwijających u dzieci kreatywność, zamiłowania czytelnicze, wyobraźnię, myślenie przestrzenne, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy w grupie.
Dzieci uczestniczące w „Akademii” miały okazję świetnie się bawić, a przy tym doskonalić swoje umiejętności manualne, rozwijać wyobraźnię, mowę, rozwijać płynność ruchów oraz zwiększać wiarę we własne siły i możliwości. Pojawiające się na warsztatach tematy i zabawy rozwijały wrażliwość i zaufanie w stosunku do innych, prowadziły do przyjaznych uczuć pomiędzy dziećmi uczestniczącymi w warsztatach, ćwiczyły także umiejętność wyrażania własnych emocji i dzielenia się nimi. Program zajęć wzbogacony był o szeroką gamę zajęć z zakresu edukacji artystycznej, podczas, której uczestnicy samodzielnie przygotowywali przestrzenne akwarium z wykorzystaniem naturalnych materiałów: kamieni, muszelek oraz samodzielnie wykonanych ryb. Uczestnicy mieli możliwość poznać życie w środowisku morskim oraz poszerzyć wiadomości z zakresu ochrony środowiska. Rozwijali także zamiłowania czytelnicze, poznając baśnie i wiersze.                                                                                                        
Zajęcia prowadziła pedagog i terapeuta Zofia Lisowska oraz Wioletta Kubik, logopeda i glottodydaktyk. Ich koncepcja nastawiona była na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak, aby poznało ono radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający je świat, uczyło się samodzielności, doznało nowych doświadczeń, doskonaliło swoje umiejętności, rozwijało zainteresowania i zdolności. Kreatywna zabawa była doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, sprawności manualnej i współpracy w grupie. Ćwiczenia wykonywane były w formie wesołej zabawy, umożliwiając dzieciom poznawanie świata wszystkimi zmysłami i ułatwiając w ten sposób efektywną naukę.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona