Deszcz nie przeszkodził dobrej zabawie
18-08-2016

Deszcz nie przeszkodził dobrej zabawie

Data wydarzenia: 18-08-2016

Kolejnym wspólnym wakacyjnym wyzwaniem dla podopiecznych stowarzyszenia „FILAR” i Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim był spływ kajakowy rzeką Drawą.

Sierpniowy spływ okazał się sprawdzianem siły, motywacji i wytrwałości. Mimo niesprzyjającej aury i padającego od rana deszczu, uczestnicy podjęli wyzwanie. Wyruszyli odcinkiem spod mostu w Rzęśnicy w stronę Drawska Pomorskiego. Zaraz za mostem rzeka przyspieszyła i wiodła przez wierzbowe krzewy, park z dębami, bukami i lipami. Dalej, w stronę Dalewa były zakola, piękne pola i łąki powiatu drawskiego. Po bez mała trzech godzinach wiosłowania nastąpił odpoczynek przy ognisku w stanicy Skiff-SLALOM nad jeziorem Okra.
Uczestnicy spływu dziękują serdecznie całej, bardzo licznej grupie  wolontariuszy, którzy wzięli udział w wyprawie i  przyczynili się do jej organizacji.
Projekt dofinansowany został ze środków Powiatu Drawskiego. Stanowi on szereg działań mających na celu popularyzację walorów rekreacji ruchowej i aktywizację na rzecz naturalnego środowiska osób niepełnosprawnych, między innymi spływ kajakowy i rajd pieszo- rowerowy. Został on realizowany przez Stowarzyszenie „FILAR” we współpracy i partnerstwie z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy- Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim.