Nowy Komendant PSP
06-09-2016

Nowy Komendant PSP

Data wydarzenia: 06-09-2016

Wczoraj, tj. 05 września br. odbył się uroczysty apel z okazji przejęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. W uroczystości udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Radny Rady Powiatu Drawskiego Karol Korczyński.

W związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne przez dotychczasowego Komendanta mł. bryg. Roberta Busztę, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz decyzją personalną z dnia 29 sierpnia br. powołał z dniem 01 września br. na stanowisko Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Pawła Dymeckiego.
Nowy Komendant ze służbą pożarniczą związany jest od 24 lat. Dotychczas pełnił funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie. Starosta w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Drawskiego złożył za jego ręce serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu lat życia w zdrowiu, sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Starosta życzył również, aby nowy etap w życiu był okresem wykorzystanych szans i spełnionych nadziei.
W uroczystym apelu udział wzięli m.in.: Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Staśkiewicz, Komendant PSP w Łobzie bryg. Marek Bukato, Komendant PSP w Świdwinie mł. bryg. Dariusz Borek, Kapelan zachodniopomorskich strażaków ks. mł. bryg. Ryszard Szczygieł, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Wójt Wierzchowa Jan Szewczyk, Wójt Ostrowic Wacław Micewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim Ireneusz Gendek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim mł. insp. Leszek Jurczak oraz Zastępca Komendanta CSWL Drawsko ppłk Andrzej Niegmański.