Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Aby dobrze się czuli w nowej szkole
07-09-2016

Aby dobrze się czuli w nowej szkole

Data wydarzenia: 07-09-2016

To nietypowe! W dniach od 1 do 2 września 2016 r. w ośrodku wypoczynkowym w Nowej Studnicy miał miejsce obóz integracyjny klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

            W ramach integracji pierwsza klasa wojskowa oraz klasa policyjna miały zaplanowany dokładny harmonogram zajęć. Po przybyciu na teren ośrodka i wypakowaniu się przystąpili do turnieju piłki siatkowej. Klasa wojskowa oraz policyjna musiały wyłonić w turnieju wewnętrznym najlepsze czteroosobowe drużyny w swojej klasie. Potem drużyny te spotkały się w finale rywalizacji klas mundurowych. Minimalnie lepsza okazała się klasa policyjna, która wygrała po bardzo emocjonującym meczu.
            Po zakończeniu turnieju odbył się spływ kajakowy, który przysporzył wielu pozytywnych emocji. Mimo, że niektórzy z uczestników pierwszy raz w życiu brali udział w spływie, doskonale poradzili sobie z nowym wyzwaniem.
            W następnej kolejności na klasy mundurowe czekała musztra prowadzona przez nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka, który uczył młodzież dyscypliny i współdziałania w grupie. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z postawionymi zadaniami, co dobrze rokuje na przyszłość.
            Wieczorem, po intensywnym i wyczerpującym dniu, na uczestników czekała chwila relaksu i swobody. Uczniowie spotkali się i smażyli kiełbaski przy wspólnym ognisku oraz muzyce, mając okazję do bliższego poznania się, rozmów i integracji. Po ognisku odbyła się projekcja dwóch filmów, jeden o tematyce policyjnej, drugi o tematyce wojskowej, zgodnie z profilami klas mundurowych.
            Następnego dnia po śniadaniu klasy mundurowe uczestniczyły w strzelaniu z wiatrówki oraz z profesjonalnego łuku bloczkowego do tarczy, co również zapewniło wiele pozytywnych emocji i zabawy wszystkim uczestnikom.
            Nikt nie mógł narzekać na brak zajęć i śmiało można powiedzieć, iż obóz integracyjny należy zaliczyć do bardzo udanych. Młodzież była bardzo zadowolona, co było widać po uśmiechach na twarzy i pytaniach o kolejne wspólne wyjazdy i wydarzenia. Należy tylko życzyć sobie, aby taki zapał i ambicja do pracy utrzymały się przez cały okres nauki w kaliskim Liceum, ponieważ możliwości do realizacji swoich pasji uczniowie będą mieli bardzo dużo.
Wyjazd odbył się pod opieką wychowawców: Sebastiana Statecznego - klasa 1c, Karola Kaliny - klasa 1d, Mirosławy Kacperskiej - klasa 1a, Zyty Bogacz - klasa 1b oraz opiekunów: Renaty Effenberg-Nawrot, Krzysztofa Wójciaka, Danuty Stępień oraz Grażyny Czerner.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona