Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nasze drogie drogi…
09-09-2016

Nasze drogie drogi…

Data wydarzenia: 09-09-2016

Dnia 6 września br. zostały oficjalnie włączone do ruchu nowo wyremontowane ulice w Czaplinku: ulica Rzeźnicka oraz ulica Leśników. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Drawskiego Stanisławem Mikołajczykiem dokonali otwarcia drogi symbolicznym przecięciem wstęgi.

Wartość robót podstawowych pod nazwą „Przebudowa ulicy Rzeźnickiej i Leśników w miejscowości Czaplinek”  wyniosła 634.798,39 zł i została w 50% dofinansowana przez Powiat Drawski wspólnie z Gminą Czaplinek (samorządy podzieliły się kosztami po równo). Pozostała część inwestycji została dofinansowana z budżetu państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całkowita wartość zadania nie została jeszcze oszacowana, co spowodowane jest wystąpieniem robót dodatkowych.
Głównym wykonawcą zadania była firma „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A”. W uroczystości udział wziął także Zastępca Burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Kot.
Mamy nadzieję, że modernizacja dróg pozytywnie wpłynie na komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców oraz będzie znacznym udogodnieniem dla podróżujących po Czaplinku.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona