Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wałecka 57: nowy rozdział!
09-09-2016

Wałecka 57: nowy rozdział!

Data wydarzenia: 09-09-2016

Powiat drawski otwiera nowy rozdział w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Oficjalna inauguracja przedszkola specjalnego przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku odbędzie się 14 września br., o godzinie 11.00.

Podjęte na początku bieżącego roku działania umożliwiły utworzenie Przedszkola Specjalnego oraz punktu zamiejscowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego. Obie placówki będą oferować swoje usługi w części budynku warsztatów szkolnych. Zaprojektowane na nowo pomieszczenia są funkcjonalne i będą dobrze spełniać potrzeby przedszkolaków.
W programie inauguracji przewidziano m.in. występ artystyczny dzieci, prezentację oferty placówki oraz zwiedzanie budynku, a także prezentację multimedialną p.t. „Przedszkole wczoraj i dziś”.
Przypomnijmy, że obecne przedsięwzięcia są kolejnymi, które ożywiają opustoszały dotąd budynek warsztatów kształcenia praktycznego. Prócz wspomnianych zajęć praktycznych, na początku bieżącego roku powiat uruchomił tam punkt Bezpłatnych Porad Prawnych.
- Zostało jeszcze sporo do zrobienia – przyznaje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Wiem, że zapotrzebowanie jest duże i nie wykluczam, że placówka przedszkolna jeszcze się rozrośnie. – Marzę też o zorganizowaniu miejsca spędzania wolnego czasu dla osób w wieku emerytalnym. Najlepiej w każdej gminie powiatu.
Powiat Drawski zwraca szczególną uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Z tego powodu usługi w tym zakresie są nieustanie rozwijane. Bezprecedensowy rozwój w tym zakresie spowodował, że liczba dzieci i młodzieży kształcącej się lub korzystających z opieki wzrosła z 42 do 124. By sprostać ich potrzebom zatrudniono dodatkowo 25 nauczycieli.
 
Strona internetowa Zespołu Placówek Edukacyjno -Terapeutycznych w Bobrowie:

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona