Ziemniak na motorze
12-09-2016

Ziemniak na motorze

Data wydarzenia: 12-09-2016

Jak co roku we wrześniu, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny w Drawsku Pomorskim zorganizował zabawę integracyjną pod nazwą „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Spotkanie dla osób niepełnosprawnych odbyło się w Ośrodku Skiff- SLALOM nad jeziorem Okra. Do organizacji imprezy dołączyło stowarzyszenie „FILAR” przeprowadzając „VIII Powiatowe Spotkanie z Jesienią”. Gości przywitał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.
Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni. W tym roku były nim motocykle. Wszyscy goście podjęli konwencję, jak na prawdziwych harleyowców przystało. Spotkanie rozpoczęło się rockowym koncertem zespołu „Still Contract”, na który przybyli również członkowie drawskiego Klubu Motocyklowego „KARTER”, wprowadzając wszystkich w prawdziwy klimat zlotu motocyklowego. Miłośnicy dwóch kółek mogli zrobić sobie tatuaż, zjeść prawdziwego steka, czy spróbować się w siłowaniu na rękę. W ramach jesiennych warsztatów zaproszeni goście stworzyli piękne rzeźby motorów z sezonowych warzyw i owoców.
Na spotkanie przybyli uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Łobza i Wałcza, powiatowego ośrodka wsparcia z Drawska Pomorskiego i filii w Złocieńcu oraz stowarzyszeń „Misiaki” ze Złocieńca, „Otwórzmy Serca” z Czaplinka oraz Koła Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową w Kaliszu Pomorskim.
Zaproszenie przyjęli również: Janina Jung - członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Jolanta Banaszek i Joanna Kołodziejska z Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Henryk Andrałojć i Agnieszka Kuropatnicka z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim, Agnieszka Redmann z MGOPS w Drawsku Pomorskim, Alicja Krycka-Sumińska i Iwona Joeks- Budzyńska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Magda Madalińska z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, Wioletta Smolich z DPS w Darskowie oraz przedstawiciele organizacji emerytów a także  Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia wolontariuszom z LO w Kaliszu Pomorskim, MOW w Czaplinku, zespołowi „Still Contract”, Klubowi Motocyklowemu „KARTER” i OHP w Mielenku Drawskim.
Projekt „VIII Powiatowe Spotkania z Jesienią” i przeprowadzane w jego ramach warsztaty  dofinansowane zostały z budżetu Powiatu Drawskiego.